Novinky ze světla luxusních svítidel

Stačí jediná luxusní věc, byť v třeba obyčejném interiéru, aby se proměnil v dokonalý designový originál. Takovým prvkem může být třeba svítidlo, jedno zda v podobě lustru či lampy. Nahlédněte do světa luxusních svítidel, která jsou dokonalými uměleckými díly pozvedajícími své okolí na jinou úroveň.

(Zdroj: Catellani & Smith)

Macchina della Luce od Catellani & Smith

Jednou z nejpozoruhodnějších novinek italské firmy Catellani & Smith jsou lustry Macchina della Luce, které se dají označit za umělecká díla, jenž svým neobvyklým tvaroslovím a hrou světla a stínů vytvářejí neopakovatelnou atmosféru.

Lustry se skládají z několika hliníkových disků různých velikostí, sestavených od největšího po nejmenší a jsou pokryté ručně naneseným plátkovým zlatem. Krom zlatého odstínu jsou též k dostání ve stříbrné a měděné povrchové úpravě.

Macchina della Luce funguje na principu odrazu světla, přičemž o samotné nasvícení se stará speciálně navržený LED modul, který umožňuje mnohem bohatší osvětlení než halogenová žárovka.

Pro svou scénografickou originalitu byla svítidla vybrána pro interiéry barcelonského secesního domu Casa Batlló, který na objednávku textilního magnáta Josepa Batlló přestavěl začátkem minulého století Gaudí, nebo do znovuotevřených prostor Teatro Sociale di Camogli v italském Camogli.

Kolekce svítidel Gala od Luxxu

Pro jaro 2018 představila portugalská firma LUXXU kolekci exkluzivních svítidel zahrnující jak lampy, tak i lustry vyrobené z pozlacené mosazi a křišťálových trubek. Zaslouženou pozornost si kolekce získala i na letošním Maison&Objet. Tato svítidla se budou vyjímat v elegantních formálních interiérech stejně jako v moderních loftech.

Můžete kombinovat stojací lampy s velkými lustry či nástěnnými svítidly. Ať použité spolu, či jednotlivě, lze označit kolekci Gala za symbol moderního světa a luxusu.

Novinky ze světla luxusních svítidel
Novinky ze světla luxusních svítidel (Zdroj: Luxxu)

Fil de Fer od Catellani & Smith

A ještě jednou firma Catellani & Smith, tentokrát s lustry Fil de Fer použitými v realizaci v milánském bytovém domě Residenze Hadid, patřící do portfolia Zahy Hadid.

Neotřelé jednoduché lustry ve tvaru koule Fil de Fer jsou vyrobené z řemeslně modelovaného hliníkového drátu a osvětlené soustavou mini LED žárovek. Spletené koule evokující kosmos skvěle zapadají do jednoduše řešeného, elegantního interiéru toho 300 m2 velkého bytu.

Publikováno: 26.02.2018, Autor: 26.2.2018 10:30 | autor: Kateřina Šedivá

ČTĚTE DÁLE

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?

Vůně dřeva v celém domě
Vůně dřeva v celém domě

Dům

Dřevo je velmi kvalitním stavebním materiálem už po staletí. Jako ryze přírodní surovina disponuje mnoha přívlastky. Je to materiál obnovitelný, plně recyklovatelný a při rozumném hospodaření má téměř nevyčerpatelné zdroje. Dřevostavby postupně získávají tzv. navrch a v mnoha zemích jsou velmi oblíbené.

Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?
Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?

Dům

Tzv. dřevodomy nejsou žádné sruby pro lesní muže, ale sofistikované ekologické a často provozně nízkonákladové stavby. Jejich projekty, konstrukce, technologie výroby i montáže pokročila dnes natolik, že i v tak konzervativní zemi, jako Česko ve výběru stavebních materiálů je, rok od roku roste obliba bydlení v dřevodomech.

Jak snadno udržovat pěkný trávník
Jak snadno udržovat pěkný trávník

Dům

Máte rádi krásně upravený trávník kolem vašeho domu či chaty, ale sekačka vám bohužel už dosluhuje? Plánujete nákup nového modelu? Přečtěte si pár základních pravidel, která se při výběru vhodné sekačky rozhodně neztratí.

Stojací podlahové lampy v moderním designu a stylu
Stojací podlahové lampy v moderním designu a stylu

Dům

Chcete, aby vaše interiérové lampy vystupovaly z davu, byly tak trochu jiné, originální a zajímavé, pak jste zde na správném místě. Přinášíme vám přehlídku interiérových podlahových lamp, které dokážou váš byt doslova i obrazně rozsvítit, dodají mu punc originality a nevšednosti a vzbudí zájem o váš nevšední bytový design.

Romantika, kde ji ani nečekáte
Romantika, kde ji ani nečekáte

Dům

Světelná pohoda se většinou řeší (tedy měla by) ruku v ruce s praktičností a dobrou funkcí. A přece vedle všech moderních jednoduchých svítidel pořád žijí, existují a vzbuzují zájem i ta druhá. A překvapivě sluší jednoduchým interiérům.

Trendy světla z peří, kovu či dřeva. Který materiál osloví vás?
Trendy světla z peří, kovu či dřeva. Který materiál osloví vás?

Dům

Moderní doba dovoluje téměř vše - nebojí se ohlédnout do historie a použít ověřené. Stejně tak hledá nové cesty, experimentuje, testuje nezvyklé materiály, nebo naopak zkouší tradiční věci používat neotřelým způsobem. Tak je tomu i ve světě svítidel. Pojďme se podívat, co nabízí trh.

Vadí vám hluk od sousedů? Vyřešte to pomocí akustických panelů
Vadí vám hluk od sousedů? Vyřešte to pomocí akustických panelů

Dům

Každý z nás chce mít doma klid a nestojí o to poslouchat rámus z okolí, ať už ho dělají sousedi v domě, nebo auta na ulici. Existuje několik způsobů, jak se tomuto stresu bránit. Jedním z nich je použití akustických panelů. Hlavní výhodou je, že díky nim ztlumíte nežádoucí hluk rychle, aniž byste se museli pouštět do náročných stavebních úprav.

Jak na domácí čistírnu odpadních vod? Poradíme vám, jaké máte možnosti
Jak na domácí čistírnu odpadních vod? Poradíme vám, jaké máte možnosti

Dům

Hospodaření s odpadní vodou je problém, který hýbe celou společností a musí jej řešit nejen velká města, ale majitelé malých domků. Odborník z praxe vám poradí kam s odpadní vodou, jaké úřady budete muset navštívit při zřizování ČOV i jaké jsou možnosti čistění odpadní vody.

Sluneční stráň ze severním okrajem Prahy
Sluneční stráň ze severním okrajem Prahy

Dům

Projekt Sluneční stráň je další nabídkou příměstského bydlení v koloniích novostaveb rodinných domů. Sluneční stráň je součástí katastru obce Zdiby ležící za severním okrajem Prahy. Občanská vybavenost projektu je průměrná, dostupnost do Prahy dobrá, domy jsou v cenách od 8.224.455 Kč ( 5+1 s garáží, pozemkem, DPH). Výhodou je přírodní krajina připomínající postupně zanikající středočeský venkov Vltavského údolí, nevýhodou prostředí sídliště novostaveb katalogových rodinných domů.

Chata na kolech jako alternativa bydlení pro všechny, kteří hledají spojení s přírodou
Chata na kolech jako alternativa bydlení pro všechny, kteří hledají spojení s přírodou

Dům

Mikrochatička na kolech předurčuje chvíle odpočinku a potvrzuje, že pocit volnosti a propojení s přírodou lze zažít i na malém prostoru.