8 tipů, jak ochránit dům před zloději, když odjíždíte na dovolenou

Zvláště v dnešní době se zabezpečení domu nevyplatí podcenit. Pokud nechcete, aby se váš domov stal terčem zlodějů, chraňte ho pomocí zabezpečovacích systémů. Na základní prvky zabezpečení se můžete podívat v tomto článku.

8 tipů, jak ochránit dům před zloději, když odjíždíte na dovolenou
8 tipů, jak ochránit dům před zloději, když odjíždíte na dovolenou (Zdroj: adlo)

1. Bezpečnostní dveře jsou základ

Vstupní dveře platí za to nejdůležitější v zabezpečení domu. Při výběru bezpečnostních dveří je třeba dbát na jejich třídu, kterých je celkem šest. Pro běžnou domácnost se doporučuje minimálně třetí třída a vyšší, která je dostatečnou překážkou pro zloděje a plní i požadavky všech pojišťoven.

Bezpečnostních tříd je celkem šest:

  • RC1 (k zabezpečení méně rizikových objektů)
  • RC2 (k zabezpečení méně rizikových objektů)
  • RC3 (odolávají méně zkušeným zlodějům)
  • RC4 (k zabezpečení rizikových objektů)
  • RC5 (vysoký stupeň ochrany, kvality trezoru)
  • RC6 (vysoký stupeň ochrany, kvality trezoru)

8 tipů, jak ochránit dům před zloději, když odjíždíte na dovolenou
8 tipů, jak ochránit dům před zloději, když odjíždíte na dovolenou (Zdroj: adlo)

2. V první řadě prevence

Tento článek se bude věnovat především mechanickému zabezpečení, mějte ovšem na paměti, že prevence je vždy naprostým základem, který nic nestojí.

Před odchodem se proto vždy ujistěte, že jste dobře zavřeli všechna okna a dveře, v delší nepřítomnosti požádejte sousedy o kontrolu a nikam veřejně nepište o vašem odjezdu na případnou dovolenou.

3. I mříže mohou být elegantní

Mříže patří mezi tradiční způsob ochrany oken, kterými vede druhá nejčastější cesta zlodějů do domu. Dnes již rozhodně neplatí, že mříže okna hyzdí, naopak narazíte na tak elegantní typy, které okna spíše ozdobí.

4. Fólie do oken jako alternativa

I přes velký výběr elegantních mříží se jedná o doplněk, který ne každému vyhovuje. Pokud se s mřížemi cítíte jako ve vězení, vhodnou alternativou pro vás budou bezpečnostní fólie do oken. Fólie jsou vhodné pro všechny typy a velikosti oken. Pokud máte netradiční okna, ať už tvarem či rozměry, je možné fólie udělat na zakázku. V takovém případě je dobré kontaktovat vašeho výrobce oken, zda fólie neprodává a nemůže je pro vaše okna vyrobit. Tento problém nastává především u plastových oken u starších staveb, kde se s bezpečnostní fólií příliš nepočítá.

Instalací fólie se zpevní celá prosklená plocha, která lépe odolá pokusům o rozbití i tlakovým vlnám. Velkou výhodou bezpečnostní fólie je především fakt, že nijak nenaruší vzhled domu a zároveň výrazně zvyšuje zabezpečení objektu. Kvalitní fólii na okně nepoznáte, a i její světelná prostupnost bude přesahovat 90 %.

Tip: Ochranných fólií existuje celá řada od základních bezpečnostních po speciální a na zakázku. Pro lepší orientaci si přečtěte článek Fólie na okna – jaký typ vybrat.

5. Žaluzie a rolety nejen proti slunci

Venkovní žaluzie a rolety nemusí být pouze ochranou proti slunci, ale i perfektní protihlukovou a tepelnou izolací. Stejně tak poslouží jako vítaná a efektivní ochrana před zloději, jelikož představují další překážku k překonání.

8 tipů, jak ochránit dům před zloději, když odjíždíte na dovolenou
8 tipů, jak ochránit dům před zloději, když odjíždíte na dovolenou (Zdroj: adlo)

6. Venkovní i vnitřní kamery

Kamerové systémy se sice používají především v komerčních objektech, jejich využití je ovšem stejně efektivní v soukromém domě.

Monitorovat pomocí kamer lze jak vnější prostory v okolí domu, tak i vnitřní prostor, takže můžete mít dokonalý přehled, co se v okolí i uvnitř vašeho domu děje. Bezpečnostní kamerové systémy mohou využít různé typy kamer – pevné, otočné, interiérové, exteriérové, s nočním přísvitem, či s přiblížením. Obraz z kamer se navíc zaznamenává na nahrávací zařízení, které se dá u nejmodernějších systémů sledovat i online, např. na mobilním telefonu, tabletu, počítači nebo v televizi.

7. Videotelefony

Pokud vyměníte klasický telefon s “bzučákem” za videotelefon, budete mít dokonalý přehled o tom, koho do objektu pouštíte. V dnešní době se navíc nejedná o velkou investici, takže se výměna telefonu za moderní videotelefon vyplatí.

8. Dobré pojištění vás zachrání

Pojištění domácnosti rozhodně nepodceňujte. Kvalitní pojistná smlouva by vždy měla jít ruku v ruce s dobrým zabezpečením a v případě návštěvy zlodějů bude právě tím, co v závěru nejvíce oceníte.

Publikováno: 08.12.2017, Autor: 8.12.2017 12:57 | autor: Komerční prezentace

ČTĚTE DÁLE

Možnosti otevírání současných interiérových dveří
Možnosti otevírání současných interiérových dveří

Dveře

Otočit, posunout, otevřít, zavřít… Jednoduché pohyby, které jsou interiérovým dveřím vlastní a provádíme je každý den. Jaké způsoby otevírání dveří můžeme dnes pro svůj interiér volit? A jaké jsou jejich hlavní výhody?

Šikovné dveře do malého bytu
Šikovné dveře do malého bytu

Dveře

Někdy je byt tak malý, že se musí přemýšlet doslova nad každým centimetrem. V takovém případě mohou významně pomoci posuvné dveře, které dokáží ušetřit oproti otočným až 0,5 m2 místa. Jejich výhody oceníte zejména na chodbách, v koupelnách nebo tam, kde se v rohu potkávají dvoje dveře, které by si mohly při současném otevření vzájemně překážet.

Vybíráte interiérové dveře? Klady a zápory různých materiálů
Vybíráte interiérové dveře? Klady a zápory různých materiálů

Dveře

S tím, jak se design pomalu dostává do popředí zájmu a jak výrobci přicházejí s novými typy dveří, které jsou vzhledově krásné a kvalitně vyrobené, více o dveřích přemýšlíme. Možností máme skutečně mnoho a záleží jen na našich preferencích, potřebách, ale také rozpočtu.

Jak vybírat kliky?
Jak vybírat kliky?

Dveře

Potřebujete k interiérovým dveřím nové kliky? Čeká vás nelehký úkol správně vybrat kliky na dveře mezi desítkami nebo stovkami modelů. Možná, už máte jasně stanoveno, jestli budete potřebovat kliky na dveře v moderním designu s jednoduchými tvary, nebo naopak v retro stylu. Bohužel se často stává, že člověk v zápalu nadšení zapomene na důležité parametry, které by měl při objednávání znát. Které to jsou?

Kristina Boda: Jak s pozná opravdu dobrá interiérová klika?
Kristina Boda: Jak s pozná opravdu dobrá interiérová klika?

Dveře

Ačkoliv nás moderní designové trendy směřují k minimalismu a designové čistotě, stále je řada našich interiérů tradičních nebo třeba rustikálních. Jak tedy správně vybrat kliku, když je nabídka v segmentu dveřních a okenních kování tak široká?

Moderní svět skrytých zárubní
Moderní svět skrytých zárubní

Dveře

Do domů a bytů se stále více prosazují skryté zárubně, čímž se potvrzuje trend minimalistického a nadčasového designu v duchu čistých a rovných linií. Ano, skryté zárubně jsou součástí celkové mozaiky interiérových prvků, které optimálně fungují jako celek, ale skryté zárubně mají ambici být jedním z tahounů.

Když sklo zdobí dveře a stěny
Když sklo zdobí dveře a stěny

Dveře

Přemýšlíte, jak prosvětlit tmavou koupelnu či šatnu? Nebo potřebujete opticky rozdělit velkou místnost na menší úseky a přitom v nich zachovat dostatek přirozeného světla? Pak vsaďte na sklo, z něhož můžete mít nejen dveře, ale klidně i celou příčku.

Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře
Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře

Dveře

Nevítaných návštěvníků, kteří můžou vniknout do bytu či domu je stále dost. Toto riziko se dá přitom snadno eliminovat v případě bytových domů a významně minimalizovat u rodinných domů. Zloději to moc dobře ví a není tak divu, že si svůj cíl vybírají právě podle vchodových dveří. Svůj domov nemusíte zbytečně vystavovat nebezpečí. Raději se zamyslete, zda už není na čase investovat do vstupních bezpečnostních dveří.

Na co nezapomenout při výběru vhodného dveřního kování?
Na co nezapomenout při výběru vhodného dveřního kování?

Dveře

Jedním z méně nápadných prvků při zařizování interiéru je volba dveřního a okenního kování. Správnou volbou dveřní kliky podtrhneme charakter celé domácnosti, navíc ji bereme do ruky několikrát denně. Krása kliky je tedy skutečně důležitá, pro dlouhodobou spokojenost s kováním je ale zásadní i její kvalita a ergonomie.

Výměna interiérových zárubní
Výměna interiérových zárubní

Dveře

Klasické dřevěné dveřní obložky jsou pro interiérové dveře tradičním parťákem, nicméně soudobé trendy volají po minimalističtějším řešení v podobě skrytých zárubní. Jak při výměně původních zárubní za ty skryté postupovat a na co si dát pozor?

Dveře posouvat či do stěny zasouvat?
Dveře posouvat či do stěny zasouvat?

Dveře

Rádi byste v interiéru uspořili trochu prostoru nebo jej pohledově odlehčili? Vyměňte klasická otočná dveřní křídla za dveře posuvné po stěně či ve stropě, nebo zasouvací do stavebního pouzdra, která zmizí úplně. Ukážeme vám jejich hlavní výhody a odlišnosti.

Dveře, které šetří místo
Dveře, které šetří místo

Dveře

Maximální úspora místa v interiéru i jeho pohledové odlehčení – přesně to nabízí stavební pouzdra a posuvné systémy JAP.