Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních

80 metrů čtverečních obytné plochy je už pohodlný standard a pokud se takový prostor využije s rozvahou a s citem, pak se dá vytvořit komfortní bydlení. Zkuste si představit byt pro mladý bezdětný pár. Jak by uvažovaný byt vypadal? Pojďte na návštěvu!

Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních
Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních (Zdroj: archiv redakce)

Každá firma se snaží prezentovat své produkty a používá k tomu celou řadu nástrojů. Známá italská společnost Poliform se představuje té nejširší veřejnosti pomocí akce nazvané „My life in 80 m“, tedy „Můj život v osmdesáti metrech čtverečních“. Architekti a designéři  dali dohromady modelový byt poskládaný ze zařizovacích předmětů této značky a vytvořili tak zajímavé a vlastně návodové prostředí, které může posloužit jako inspirace všem těm zájemcům, pro něž je produkce firmy Poliform přeci jen poněkud finančně nákladná.

Jinými slovy: stačí se inspirovat a nakonec není problém nakoupit potřebný nábytek v Ikea. Jde jen o to zamyslet se nad dispozicí bytu, nad sestavou jednotlivých kusů nábytku a zejména pak nad tím, jak a proč k sobě všechny součástky bytu ladí.

Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních poprvé

TIP 1: všimněte si, jak jsou podlahy a stěny vlastně v jedné barvě a liší se od sebe jen v několika tónech jednoho odstínu. Už jen díky tomu je prostor bytu kompaktní.

Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních podruhé

TIP 2: vybavení bytu je v rámci barev vlastně také velmi jednoduché a strohé. Jsou to odstíny šedé a modré, která je ve svém odstínu s modrou příbuzná. Okolo těchto barev se vyskytuje bílá a světle krémová, tedy další takřka neutrální a hlavně velmi klidové barvy. A díky tomu pak jako zářivé a osvěžující momenty fungují solitéry tipu citrónově žluté křeslo, které by jinak tak hezky nevyznělo.

Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních potřetí

TIP 3: za pozornost také stojí osvětlení nad jídelním stolem. Materiál těchto světel je velmi lehký a podobá se papíru. Proto je také zvolená přírodní barva připomínající uschlé nebo podzimní listí. Pokud by tyto stínítka byla např. sytě rudá, ztratily by tím něco ze své přirozené přesvědčivosti.

Pohodlné bydlení v 80.metrech čtverečních počtvrté

TIP 4: ložnice je místo vyžadující určitou míru intimity. Osmdesát metrů čtverečních je sice dost, ale není to nekončené množství prostoru. Zajímavé je použití panelu, který slouží jako dveře mezi ložnicí a zbytkem bytu. Vlastně to ani nejsou dveře ale něco jako paravan, který je nutné obejít z levé nebo pravé strany. Komplikuje se tak přístupnost ložnice a zároveň se tím neruší efekt otevřeného prostoru.

Další inspirace ve článku Jak vypadá luxusní byt? Zařiďte se stejně! Pojďte na návštěvu

Red.
Foto: contemporist.com

Publikováno: 23.09.2016, Autor: 13.1.2010 12:00

ČTĚTE DÁLE

Mezinárodní den památek a sídel
Mezinárodní den památek a sídel

Redakční zprávy

Mezinárodní den památek dle OSN přísluší každý rok 18. dubnu. Je to den, který zdůrazňuje důležitost památek a kulturního dědictví o celém světě.

Božskou měkkost šátků a šál zaručí správné skladování příze
Božskou měkkost šátků a šál zaručí správné skladování příze

Redakční zprávy

Pletení a háčkování zažívá v posledních letech velký boom. Správné skladování příze je nezbytným krokem k ideální kvalitě pletacího materiálu.

Přejeme vám krásné a šťastné Vánoce
Přejeme vám krásné a šťastné Vánoce

Redakční zprávy

Po období příprav, shonu, nekonečných front, pečení, uklízení a vymýšlení dárků můžeme konečně vydechnout a užít si nejsvátečnější den roku – den Vánoční. Přejeme Vám, abyste jej prožili v klidu, obklopeni svými blízkými, láskou a štěstím.

Veselé Velikonoce!
Veselé Velikonoce!

Redakční zprávy

Pomlázka pochází od slova pomladit. Proto si zařiďte řádnou omlazovací kůru, ať jste stále mladí a krásní. ???? Veselé Velikonoce vám přejeme!

Pasivní domy a zateplování mají zelenou
Pasivní domy a zateplování mají zelenou

Redakční zprávy

Poprvé v historii je možné získat dotace na pasivní domy. A jak o finance žádat? Na to odpověděl ministr životního prostředí Martin Bursík, který v druhém dubnovém týdnu slavnostně vyhlásil nový dotační program na podporu úspor energií v obytných budovách „Zelená úsporám“.

Známe nejlepší pasivní domy roku 2017
Známe nejlepší pasivní domy roku 2017

Redakční zprávy

V uplynulých měsících roku probíhal již třetí ročník soutěže Pasivní dům roku. Vítězové pěti kategorií byli vyhlášeni v rámci zahajovacího večera veletrhu FOR PASIV. Pojďme si připomenout všechny domy, které do soutěže postoupily, a hlavně si představit vítěze!

Dubai Frame – nejnovější atrakce Dubaje
Dubai Frame – nejnovější atrakce Dubaje

Redakční zprávy

Je domovem nejvyššího mrakodrapu, největšího nákupního centra a nejdelšího metra bez řidičů na světě. Nyní si může Dubaj připsat další superlativ – můžete obdivovat všechny jeho trofeje jako největší zarámované obrazy světa.

IceHotel – navštivte ledové království
IceHotel – navštivte ledové království

Redakční zprávy

Již po osmadvacáté bylo otevřeno ledové království proslulého IceHotelu. Jednotlivé pokoje vytvořilo z ledu 36 umělců z celého světa. Měli prakticky volnou ruku, a tak můžeme obdivovat fantaskní výjevy, přespat v rukách obří gorily nebo v džungli monstery.

Vyhlášení vítězů Nej Kuchyně
Vyhlášení vítězů Nej Kuchyně

Redakční zprávy

Tento týden proběhlo sčítání hlasů poroty a druhého kola hlasování a už známe vítěze naší velké soutěže o spotřebiče Philco v celkové hodnotě 80 tisíc korun. Kdo si odnesl cenu nejvyšší, a kterým kuchyním uniklo vítězství jen o vlásek?

Gordana Glass dává sklu nový rozměr
Gordana Glass dává sklu nový rozměr

Redakční zprávy

Sklo je úžasný materiál, který od nepaměti vstupuje do našeho života v nejen užitné, ale hlavně estetické funkci. Dá se tvarovat, probarvovat a ožívá světlem, které jediné věci propůjčuje tisíc tváří. Slovenská sklářka chorvatského původu, která si objekt své tvorby vložila i do jména Gordana Glass, vkládá do své tvorby duši a osobitost, čímž jí propůjčuje neobyčejný rozměr.

Podzimní přehlídka designu Czech Design Week odstartuje v pondělí
Podzimní přehlídka designu Czech Design Week odstartuje v pondělí

Redakční zprávy

Týdenní prodejní výstava Czech Design Week představí 150 designérů nezávislé scény z Čech i zahraničí. Návštěvníkům nabízí nejen ochutnávku zajímavých počinů, ale také možnost nakoupit zajímavé vánoční dárky. A hlavně pochopit, že design je součástí života každého z nás a ne jen drahé vybavení bytů.

Prohlédněte si nejlepší stavby Česka
Prohlédněte si nejlepší stavby Česka

Redakční zprávy

České ceny za architekturu za rok 2017 mají své vítěze. Vyhlášeni byli v pondělí 27. listopadu v místě pro nové umění Jatka 78. Hlavní cenu druhého ročníku soutěže získali Radko Květ a Pavel Pijáček za realizaci Archeoparku Pavlov. My vám nabízíme prohlídku všech oceněných staveb.